• Warunki ukończenia studiów i uzyskania dyplomu regulują:
    – Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668 z późn. zm.);
    – Regulamin wykonywania i oceniania prac dyplomowych w Wydziale Teologicznym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie;
    – zasady organizacji pracy dotyczące Archiwum Prac Dyplomowych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
  • Praca dyplomowa – licencjacka i magisterska – jest samodzielnym opracowaniem zagadnienia naukowego, artystycznego lub praktycznego albo dokonaniem technicznym lub artystycznym, prezentującym ogólną wiedzę i umiejętności studenta związane ze studiami na danym kierunku, poziomie i profilu oraz umiejętności samodzielnego analizowania i wnioskowania.Absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów na określonym kierunku i profilu potwierdzający wykształcenie wyższe oraz tytuł zawodowy:
    – dyplom licencjata potwierdza wykształcenie wyższe na poziomie studiów pierwszego stopnia;
    – dyplom magistra potwierdza wykształcenie wyższe na poziomie studiów drugiego stopnia.
    Dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oraz dwoma odpisami) jest wydawany absolwentowi w terminie 30 dni od dnia ukończenia studiów. Datą ukończenia studiów jest data złożenia egzaminu dyplomowego.Każda pisemna praca dyplomowa jest sprawdzana z wykorzystaniem Jednolitego Systemu Antyplagiatowego.
    W przypadku gdy w pracy dyplomowej stanowiącej podstawę nadania tytułu zawodowego osoba ubiegająca się o tytuł przypisała sobie autorstwo istotnego fragmentu lub innych elementów cudzego utworu lub ustalenia naukowego, Rektor w drodze decyzji administracyjnej, stwierdza nieważność dyplomu.
  • Od dnia 1 lipca 2021 r., zgodnie z uchwałą nr 10/2021 Senatu ChAT z dnia 27 maja 2021 roku w sprawie zatwierdzenia wzorów dyplomu ukończenia studiów wyższych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, obowiązują nowe wzorce dyplomów, które nie wymagają przedłożenia fotografii absolwenta.