INNE OGŁOSZENIA
- Seminarium naukowe „Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość”
Dnia 24 lipca 2024 r. odbędzie się Seminarium naukowe „Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość” stanowiące zwieńczenie I edycji realizowanego projektu!
Seminarium odbędzie się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams. Seminarium prowadzone będzie w języku polskim.
Wydarzenie skierowane jest do studentów, doktorantów, dyrektorów szkół doktorskich oraz wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką kształcenia w szkołach doktorskich.
Podczas I części wydarzenia przedstawiony zostanie raport końcowy zawierający informacje o założeniach projektu i efektach jakie udało się zrealizować.
Podczas II części wydarzenia odbędą się 3 panele dyskusyjne – wystąpienia prelegentów oraz sesja Q&A.
I Panel – Kim jest doktorant szkoły doktorskiej? – Status prawny, prawa i obowiązki doktoranta.
II Panel – Prawne aspekty kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich.
III Panel – Wpływ kształcenia w szkołach doktorskich na rozwój nauki oraz państwa.
———————————
Osoby zainteresowane czynnym udziałem w seminarium proszone są o uzupełnienie formularza:
https://forms.gle/H57FdCfft2cLyZRJ9
Tematyka wystąpienia musi być spójna z zakresem tematycznym danego panelu.
W każdym panelu wystąpi 4 prelegentów.
Każdy z prelegentów otrzyma certyfikat potwierdzający jego czynny udział w wydarzeniu.
Czas wystąpienia to 15 minut.
Zgłoszenia można przesyłać do 12 lipca 2024 r.
Wyboru referatów dokona Komitet Organizacyjny Seminarium.
———————————-
Osoby zainteresowane biernym udziałem w konferencji proszone są o uzupełnienie formularza rejestracyjnego:
https://forms.gle/fv1a4uitZ52nAEDn8
Formularz można uzupełnić do 17 lipca 2024 r. do 23:59.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/846162860893507
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: sdtoprzyszlosc@gmail.com
- IV Siedleckim Forum Doktorantów
Rada Samorządu Doktorantów Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu w Siedlcach zaprasza do udziału w IV Siedleckim Forum Doktorantów.
Forum odbędzie się w terminie 6 września 2024 r. i organizowane jest w formie hybrydowej, tzn. stacjonarnie, w gmachu Uniwersytetu w Siedlcach, Wydziału Nauk Społecznych, przy ulicy Żytniej 39 oraz w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Google Meet.
Wystąpienia ustne będą miały formę 15 minutowych komunikatów. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Zgodnie z duchem interdyscyplinarności, IV edycja Siedleckiego Forum Doktorantów ma na celu wymianę myśli, doświadczeń oraz wiedzy naukowej wśród doktorantów różnych dziedzin nauki i dyscyplin naukowych, jak również scalenie środowiska doktoranckiego. Wydarzenie stanowi sposobność do prezentacji osiągnięć badawczych doktorantów, a także postępów w realizacji prac doktorskich.
Do uczestnictwa w Forum zapraszamy doktorantów odbywających kształcenie i realizujących badania naukowe w następujących dyscyplinach naukowych: nauki o bezpieczeństwie, nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki o zdrowiu, historia, literaturoznawstwo, rolnictwo i ogrodnictwo, zootechnika i rybactwo.
Osoby deklarujące uczestnictwo w konferencji proszone są o:
- rejestrację zgłoszeń w terminie do 31 lipca 2024 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://forms.gle/CToWZtV2w1xCgSQN9
- przesłanie abstraktu wystąpienia przygotowanego według wymagań edytorskich zamieszczonych poniżej na adres e-mail: forumdok.siedlce@uws.edu.pl w nieprzekraczalnym terminie do 18 sierpnia 2024 roku.
- Wymagania edytorskie dotyczące abstraktów wystąpień.
Kontakt: forumdok.siedlce@uws.edu.pl
- Międzynarodowe Sympozjum Naukowe
Wydział Humanistyczny i Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, razem z Archiwum Państwowym w Olsztynie i ze Stowarzyszeniem Bajka zapraszają, w dniach 17-18.10.2024, przedstawicieli nauk humanistycznych, i nie tylko, na Międzynarodowe Sympozjum Naukowe, pt.: Immanuel Kant w przestrzeni naukowej i edukacyjnej.
300 lat temu, nieopodal Olsztyna, w Królewcu urodził się Immanuel Kant, człowiek, który nie potrzebuje rekomendacji, reklamy, kolorowych czasopism. W tym przypadku Postać przemawia własną mocą. Wybitna postać Oświecenia, wokół której narosło wiele opowieści, pedantyczny i niezwykle przenikliwy. Trudno wyobrazić sobie humanistów, którzy nie znaliby Jego myśli, próbowaliby zrozumieć znaczenie epoki Oświecenia pomijając jego dokonania lub uprawiać metafizykę, epistemologię czy aksjologię bez odniesienia do Jego wkładu w te dziedziny filozofii.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, nie tylko z racji bliskości, ale też z chęci zgłębiania dorobku wielkiego Filozofa nie może zapomnieć o 300-setnej rocznicy urodzin Immanuela Kanta.
Wszystkich Państwa zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji prosimy o zapoznanie się ze szczegółami wydarzenia na oficjalnej stronie:
https://www.immanuelkant300.com
- Zaproszenie do udziału w Konferencji Naukowej “Fenomen troski” organizowanej przez Centrum Badań im. Edyty Stein UAM we współpracy badawczej z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Poznaniu w dniach 5-6 grudnia 2024 r. w Poznaniu.
Fenomen troski – call for papers
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 7 października 2024 r.
- Eksperckie czwartki
Eksperckie czwartki