Повідомляємо, що 22 березня 2022 року ми розпочали заняття з польськї мови для наших друзів з України тa паралельно заповнюємо опіку над дітьми. Ми раді, що наші заняття мають  велику популярність. У той же час ми просимо вибачення, але, на жаль, більше не приймаємо нових (незаписаних) людей до груп.

Висловлюємо подяку всім людям доброї волі – волонтерам – залученим до проведення мовних занять та опіки над дітьми, викладачам Факультету Суспільних Наук Християнської Богословської Aкадемії у Варшаві, студентам педагогіки, працівникам нашого деканату.

Informujemy, że 22.03.2022 rozpoczęliśmy w Wydziale Nauk Społecznych ChAT zajęcia z języka polskiego dla naszych przyjaciół z Ukrainy oraz równolegle prowadzone zajęcia opiekuńcze dla dzieci. Cieszymy się, że spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem. Jednocześnie przepraszamy, ale niestety nie przyjmujemy już do grup nowych (niezapisanych) osób.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli  – wolontariuszom – zaangażowanym w prowadzenie zajęć językowych i opiekuńczych: Wykładowczyniom i Wykładowcom WNS, studentkom i studentom pedagogiki, pracownikom naszego dziekanatu.

Drodzy Studenci!
Przypominamy o możliwości realizowania praktyk dla studentów kierunku pedagogika w ramach prowadzonego przez Polską Radę Ekumeniczną projektu „Gościnny Kościół”.
Praktyki te polegają na cotygodniowych spotkaniach z dziećmi uchodźców i migrantów oraz na pomaganiu im w odrabianiu prac domowych, wyjaśnianiu trudnych dla nich kwestii językowych i kulturowych, na wspólnych rozmowach i zabawach. Są to dzieci w wieku szkolnym (7-17 lat), pochodzące z krajów afrykańskich i azjatyckich.
Spotkania z dziećmi odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, w środy i czwartki w godz. 15.00 – 17.00 w siedzibie Polskiej Rady Ekumenicznej przy ul. Willowej 1
Można uczestniczyć w tych spotkaniach tylko w jednym, wybranym dniu tygodnia, ale można również spotykać się z dziećmi dwa lub trzy razy w tygodniu:)
Osoby zainteresowane, dysponujące wolnym czasem w wymienionych wyżej dniach i godzinach proszone są o kontakt mailowy z dr Joanną Kluczyńską: j.kluczynska@chat.edu.pl
Po zebraniu się grupy osób zainteresowanych udziałem w praktykach zorganizujemy spotkanie informacyjne online na platformie Teams.
Czekamy na Państwa i zapraszamy do wspólnej pracy z niezwykłymi młodymi ludźmi!:)