W dniu 27 stycznia podczas posiedzenia Senatu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie J.M. Rektor abp prof. dr hab. Jerzy (Pańkowski) uroczyście wręczył zadedykowany wybitnemu wykładowcy naszej Uczelni, pierwszy powstały w ramach Wydawnictwa Naukowego ChAT tom Studia i Dokumenty Ekumeniczne. Prestiżowy periodyk o dużym znaczeniu dla dialogu ekumenicznego, ukazujący się od 1983 r., którego Pan Profesor był wieloletnim redaktorem.

Uroczystą laudację wygłosił ks. dr hab. Bogusław Milerski, prof. ChAT, Prorektor ds. finansów i rozwoju.

Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla dokonań naukowych w zakresie badań nad problematyką ekumeniczną. Stanowi wyraz głębokiego uznania za szczególne zasługi dla uczelni i całej społeczności akademickiej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Wytężona praca dydaktyczna, naukowa i organizacyjna, związana od samego początku z ekumenizmem na trwałe wpisała się na rzecz promowania młodych kadr akademickich oraz dorobku polskiej myśli teologicznej.