W dniu 5 marca br. studenci I, III i V roku jednolitych studiów magisterskich mieli okazję bliżej poznać ideę i założenia pedagogiki dr Marii Montessori. Podczas wizyty w Polskim Instytucie Montessori, Pani Dyrektor Joanna Maghen, zaprezentowała i opowiedziała o edukacji montessoriańskiej. Studentki pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej poznały pomoce dydaktyczne i bezpośrednio doświadczyły pracy na zróżnicowanych materiałach. Podczas spotkania był też czas na wspólne rozmowy w kręgu, zadawanie pytań oraz podzielenie się przemyśleniami, wnioskami i refleksjami.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor za poświęcony czas.

Organizatorem spotkania była Pracownia Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.