W czwartek 26 listopada 2020 r. odbyło się spotkanie z cyklu „Wieczory z pasją”. Było to pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią, a także po raz pierwszy odbyło się zdalnie (na platformie MsTeams). W czwartkowe popołudnie  rozmawiano o pomocy migrantom i uchodźcom w ramach projektu „GOŚCINNY KOŚCIÓŁ”. Zaproszeni goście to ks. dr Grzegorz Giemza, dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej, Essayas Techane, koordynator projektu EKUMENICZNY PUNKT KONSULTACYJNY ds. MIGRACJI „GOŚCINNY KOŚCIÓŁ” oraz Joanna Dudek-Ławecka, nauczycielka języka polskiego pracująca z migrantami. W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób, wśród których byli studenci, wykładowcy i absolwenci naszej uczelni oraz studenci Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaproszeni goście podczas bardzo ciekawej rozmowy opowiedzieli o projekcie, o osobach biorących w nim udział, o ich życiu, pracy czy nauce  w Polsce. Z wielkim zaangażowaniem goście opowiadali o imigrantach i uchodźcach, o ich sukcesach i porażkach zachęcając tym samym do podjęcia, przez słuchaczy, wyzwania bycia wolontariuszem w projekcie „GOŚCINNY KOŚCIÓŁ”.

Spotkanie prowadziły Joanna Kluczyńska i Elżbieta Byrtek, które wyraziły nadzieję, że kolejne „Wieczory z pasją” odbędą się już nie tylko w przestrzeni wirtualnej ale zwyczajowo w murach Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, gdzie będzie można indywidualnie porozmawiać z gośćmi i zebranymi, a także wspólne wypić kawę czy herbatę.