W czwartek 15 grudnia, w auli głównej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu ChAT, podczas którego została przeprowadzona uroczystość promocji doktorskich. Była to pierwsza tego typu uroczystość po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią.

W uroczystości udział wzięli abp prof. dr hab. Jerzy Pańkowski – JM Rektor ChAT, ks. dr hab. Bogusław Milerski, prof. ChAT  – Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, prof. dr hab. Tadeusz J. Zieliński – Prorektor ds. Kształcenia i Nauki oraz dr hab. Jerzy Ostapczuk, prof. ChAT – Dziekan Wydziału Teologicznego, dr hab. Jakub Slawik, prof. ChAT – Prodziekan Wydziału Teologicznego i Dyrektor Szkoły Doktorskiej ChAT, dr Izabela Kochan  – Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych ChAT.

Wydarzenie rozpoczynające się o godz. 11.20 otworzył JM Rektor wyrażając słowa uznania dla pracy zgromadzonych Doktorów ukoronowany zamknięciem istotnego etapu rozwoju naukowego.

Zgodnie z tradycją akademicką podczas uroczystej ceremonii doktorzy reprezentujący dwie dyscypliny: nauki teologiczne oraz pedagogikę złożyli uroczyste ślubowanie, zobowiązując się do dalszego, wytrwałego rozwijania nauki i prowadzenia badań naukowych. Ceremonii przewodniczył prof. dr hab. Tadeusz J. Zieliński.

Uroczystego wręczenia dyplomów doktorskich dokonał JM Rektor.

W poczet doktorów Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej Warszawie włączonych zostało piętnaście osób. Trzynaście reprezentujących dyscyplinę nauki teologiczne oraz dwie osoby reprezentujące dyscyplinę pedagogika.

Dopełnieniem promocji i niejako kontynuacją uroczystości było Spotkanie Wigilijne społeczności akademickiej ChAT. W spotkaniu uczestniczyły władze Uczelni, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, studenci i doktoranci oraz adepci Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość uświetnił Akademicki Chór Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie  pod dyrekcją prof. dr hab. Włodzimierza Wołosiuka.

Doktorom, wspierającym Ich Rodzinom i Przyjaciołom oraz  Promotorom składamy serdeczne gratulacje!