W czwartek 15 grudnia, w auli głównej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie odbyły się uroczyste promocje doktorskie.

Promocje doktorów mają szczególny charakter albowiem są końcowym i miłym akcentem wieloletniego trudu doktorantów oraz opieki naukowej promotorów. Przysięgę doktorską, w której mowa o zachowaniu życzliwej pamięci Akademii, godnym postępowaniu oraz pielęgnowaniu i  rozwijaniu badań naukowych nie dla próżnej chwały, lecz z chęci rozpowszechnienia prawdy, złożyło 7 doktorów z Wydziału Teologicznego ChAT.

W uroczystości udział wzięli JM Rektor abp prof. Jerzy Pańkowski,  Prorektor ds. Finansów i Rozwoju ks. prof. ucz. Bogusław Milerski, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. Renata Nowakowska-Siuta, Dziekan Wydziału Teologicznego prof. ucz. Jerzy Ostapczuk, Prodziekan Wydziału Teologicznego i Dyrektor Szkoły Doktorskiej ChAT prof. ucz. Jakub Slawik i Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Izabela Kochan oraz promotorzy i rodziny doktorantów.

Zgodnie z tradycją naszej Alma Mater o godz. 12.00 rozpoczęło się Spotkanie Wigilijne społeczności akademickiej ChAT, w którym uczestniczyły władze Uczelni, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, studenci i doktoranci oraz słuchacze Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W tym wyjątkowym dniu wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu męskiego chóru Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka.