Miło nam poinformować, że w dniu 12 kwietnia 2022 r. w ramach wymiany zagranicznej nauczycieli akademickich w programie Erasmus+ między Wydziałem Teologicznym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i Wydziałem Teologii Społecznej i Studiów nad Religiami Państwowego Uniwersytetu w Atenach wykład pt. Paul of Acts and The Strategic of his Mission in the West wygłosił prof. dr Sotiris Despotis.
Wykład został wygłoszony w języku nowogreckim, a tłumaczenie na język polski zapewnił bp. dr hab. Andrzej (Borkowski), prof. ChAT.

Prof. dr Sotiris Despotis zachęcił studentów Wydziału Teologicznego ChAT do wyjazdu na studia teologiczne w Państwowym Uniwersytecie w Atenach w ramach programu Erasmus+.

Uprzejmie przypominamy, że studenci Wydziału Teologicznego ChAT w ramach programu Erasmus+ oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) mogą aplikować o przyznanie stypendium na studia teologiczne w kilku uczelniach zagranicznych. Chrześcijańska Akademia Teologiczna posiada porozumienie o współpracy z następującymi wydziałami i uczelniami teologicznymi:
– Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn,
– Universität Leipzig,
– Ernst-Moritz-Arndt Universität Greifswald,
– Eberhard Karls Universität Tübingen,
– Univeristy of Presov,
– Comenius University in Bratislava,
– Charles University in Prague,
– Tbilisi Theological Academy and Seminary
oraz National and Kapodistiran University of Athens.