W ramach Studenckiego Koła Resocjalizacji ChAT od 4 marca 2022 roku rozpoczęła działalność Pracownia Działań Twórczych Azylart, w której studenci zapoznają się z różnymi narzędziami, materiałami, technikami rysunkowymi i malarskimi, zagadnieniami języka komunikacji wizualnej, a także niektórymi elementami arteterapii w dziedzinie plastyki.
Pracownia daje możliwość poszerzenia wiedzy oddziaływania sztuki przez terapię plastyczną, zagadnienia inspiracji, motywacji, wyobraźni i zmiany tożsamości w procesie resocjalizacji. Ważnym przyczynkiem do powstania i działań twórczych w Pracowni AzylArt jest przekonanie o dużym znaczeniu sztuki w procesie wychowawczym.
Lubisz rysować, malować, jesteś kreatywny? Nie musisz mieć specjalnych uzdolnień plastycznych. Wystarczy zainteresowanie i chęć wyrażania swoich myśli, emocji przez plastykę. Dysponujemy sztalugami, farbami, i wszelkiego rodzaju narzędziami do rysunku i malarstwa. Wystarczy wejść na trzecie piętro do sali numer 320, wziąć szkicownik do ręki i uruchomić wyobraźnię.
Spotkania grupy odbywają się w każdy piątek od godz. 17.00 do godz. 20.00.
Zapraszam,
opiekun pracowni, Marek Szałajski.
Ilość miejsc ograniczona.