W związku z rozpoczętymi zajęciami z języka polskiego dla osób dorosłych z Ukrainy, równolegle, w dniu 22 marca 2022 zainaugurowano zajęcia dla dzieci.
Wtorkowe zajęcia odbywają się w Pracowni Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Każde spotkanie trwa 90 minut i składa się z trzech zasadniczych części:
I. poznanie języka polskiego przez zabawę, aktywności plastyczno-techniczne, krótkie teksty literackie, piosenki, wierszyki oraz zagadki,
II. zajęcia ruchowe i zabawy zręcznościowe na sali gimnastycznej,
III. podwieczorek.
Przychodzą do nas przeważnie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale też nastolatkowie. Spotkanie jest tak zaaranżowane, że przewidujemy różne stopnie trudności i urozmaicone aktywności. Zawsze towarzyszy nam tłumacz i pomagają wolontariusze.
Kolejne zajęcia poświęcane są oddzielnemu zagadnieniu ale też krótkiemu utrwaleniu omówionego wcześniej materiału. Były już między innymi zwroty grzecznościowe, autoprezentacja, kolory, części ciała, pory roku, atrybuty wiosny, ptaki, motyle. Natomiast z okazji Dnia Matki, na ostatnich zajęciach w dniu 24 maja, dzieci poznały nazwy różnych kwiatów, nauczyły się wierszyka dla mamy oraz wykonały prezent – różę.
W galerii próbka losowo wybranych prac małych artystów.

Drodzy studenci, chociaż przed nami już tylko kilka spotkań, to zawsze możecie do nas dołączyć.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z koordynatorem zajęć dr Katarzyną Dmitruk-Sierocińską na adres k.dsierocinska@chat.edu.pl
Zapraszamy! Razem możemy więcej!