Informujemy, że na wniosek prof. dr hab. Renaty Nowakowskiej-Siuty, Dziekana Wydziału Nauk Społecznych ChAT kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna prowadzony w Wydziale Nauk Społecznych ChAT  po raz kolejny poddany został procedurze akredytacyjnej organizowanej przez Fundację Rozwoju Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Z satysfakcją pragniemy Państwa powiadomić, że po dokonaniu oceny Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu kierunkowi „Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna” (studia jednolite magisterskie), prowadzonemu w Wydziale Nauk Społecznych ChAT, Certyfikatu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” 2023 (w ramach 8. edycji Programu).

W ocenie Komisji kierunek studiów zapewnia studentom nowoczesną wiedzę, pozwala nabyć odpowiednio zdefiniowane wartościowe umiejętności zawodowe i kompetencje społeczne, a osiągane przez absolwentów efekty uczenia się są zgodne z koncepcją oraz celami kształcenia, jak również odpowiadają profilowi studiów i zdefiniowanej przez Uczelnię sylwetce absolwenta.

Wartym podkreślenia jest fakt, że studia są zorientowane na potrzeby środowiska społeczno-gospodarczego, z którym Uczelnia jest trwale związana, jak również na oczekiwania rynku pracy, stanowiącego istotny punkt odniesienia dla polityki jakości Wydziału Nauk Społecznych ChAT.

Przedłożony do oceny program studiów zawiera elementy innowacyjne, nowatorskie, oparte na autorskich konceptach dydaktycznych. Dobór treści programowych jest zgodny z zaplanowanymi dla kierunku efektami uczenia się i uwzględnia aktualny stan wiedzy naukowej oraz praktyki społecznej.

W gali wręczenia Certyfikatów, która odbyła się w dniu 13 marca 2023 roku w prestiżowych, zabytkowych murach Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu uczestniczyli prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ChAT oraz dr Rafał Bodarski Kierownik Biura Karier Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością” 2023