Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził 5-lecie istnienia. EUTW jest unikalną placówką kulturalną i edukacyją dla osób wieku senioralnym. Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie jest patronem naukowym EUTW. Pracownicy akademii prowadzą specjalistyczne wykłady. W EUTW działają liczne sekcje tematyczne – literackie, malarskie, muzyczne czy sportowe. Specyfiką Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest propagowanie tolerancji i wiedzy o różnych wyznaniach religijnych i kulturach.