ORGANIZATOR KONFERENCJI: Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, Wydział Nauk Społecznych, Katedra Andragogiki i Socjologii Edukacji, Pracownia Andragogiki

MIEJSCE KONFERENCJI: Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, 01-771 Warszawa, ul. Broniewskiego 48, konferencja w trybie hybrydowym

CELE KONFERENCJI: Problematyka zmiany społecznej nigdy nie była tak aktualna jak obecnie. W wyniku transfiguracji związanych z pandemią Covid-19, deformacją dotychczasowej demokracji w jej wymiarze instytucjonalnym, zagrożeniami środowiska naturalnego, kryzysem demograficznym, zmasowaną obecnością nowych technologii, osłabieniem gospodarki, transformacją ustrojów państw; świat znalazł się poza cyklem rozwoju pozwalającym stwierdzić, iż nic nie będzie takie samo jak było, ani też takie jak można byłoby oczekiwać, że będzie. Obszarów zmiany należy szukać w przemianach instytucji, norm, struktury społecznej, funkcji społecznych i kultury. W związku z tym definicja postępu społecznego musi ulec redefinicji i reewaluacji. Taki stan skłania do postawienia szeregu pytań dotyczących dalszego rozwoju, charakteru zmian, roli wiedzy i wybitnych jednostek oraz znaczących organizacji w budowaniu nowego ładu społecznego, kondycji psychicznej społeczeństwa znajdującego się w stanie anomii, dobrostanu społecznego i indywidualnego, poczucia więzi oraz godności stanowiącej wyzwanie i nadzieję.

TERMIN KONFERENCJI: 21 października 2021 r.

KOMITET ORGANIZACYJNY:
dr Anna Walczak – przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
dr Rafał Bodarski, dr Izabela Kochan, dr Hanna Tranda

KOMITET NAUKOWY:
prof. dr hab. Elżbieta Czykwin (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie) – przewodnicząca Komitetu Naukowego
prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie)
dr hab. Bogusław Milerski, prof. ChAT (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie)
prof. dr hab. Tadeusz J. Zieliński (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie)
dr hab. Adam Bobryk, prof. UPH (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach)
dr hab. Dorota Misiejuk, prof. UwB (Uniwersytet w Białymstoku)
dr hab. Bartłomiej Walczak (Uniwersytet Warszawski)
prof. Nina Witoszek (Uniwersytet w Oslo)
dr hab. Teresa Zaniewska, prof. SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)

Sekretarz konferencji: dr Hanna Tranda, kontakt i zapisy: h.tranda@chat.edu.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Przesyłanie zgłoszeń i abstraktów – do 15 września 2021 r. h.tranda@chat.edu.pl

Rada Programowa konferencji decyduje o kwalifikacji referatów.

Uczestnicy zostaną poinformowani o kwalifikacji do dnia 20 września 2021 r.

Referaty z wystąpień, które przejdą pomyślnie proces recenzji, zostaną opublikowane w Wydawnictwie Naukowym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA „ZMIANA SPOŁECZNA W XXI WIEKU” 21 PAŹDZIERNIKA 2021 R.