• Posiedzenie Rady Młodych Naukowców

W dniu 21 czerwca 2024 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się otwarte posiedzenie Rady Młodych Naukowców.

Celem otwartych obrad jest umożliwienie integracji społeczności młodych naukowców, wzmocnienie jej podmiotowości w środowisku akademickim, a także zacieśnianie współpracy w ramach sektora szkolnictwa wyższego i nauki. Uwzględniając powyższy cel, spotkanie będzie okazją do stworzenia platformy wymiany doświadczeń dla ogółu środowiska akademickiego w przedmiocie rozmów dot. roli młodych naukowców w polskiej nauce. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele polskiej nauki.

Termin: 21.06.2024 r.,  godz. 11:00
Miejsce: Centrum Wodne Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW – ul. Ciszewskiego 6, 02-766 Warszawa).

Zapisy on-line pod linkiem:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd-csqbfIrEHC2bLh9fPgurZLTZlkF-2WYWYUlwq9hgpTsZrg/viewform

Posiedzenie będzie również transmitowane on-line na  fanpageu organizatorów.

Posiedzenie Rady Młodych Naukowców

• IV Siedleckim Forum Doktorantów

Rada Samorządu Doktorantów Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu w Siedlcach zaprasza do udziału w IV Siedleckim Forum Doktorantów.

Forum odbędzie się w terminie 6 września 2024 r. i organizowane jest w formie hybrydowej, tzn. stacjonarnie, w gmachu Uniwersytetu w Siedlcach, Wydziału Nauk Społecznych, przy ulicy Żytniej 39 oraz w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Google Meet.

Wystąpienia ustne będą miały formę 15 minutowych komunikatów. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgodnie z duchem interdyscyplinarności, IV edycja Siedleckiego Forum Doktorantów ma na celu wymianę myśli, doświadczeń oraz wiedzy naukowej wśród doktorantów różnych dziedzin nauki i dyscyplin naukowych, jak również scalenie środowiska doktoranckiego. Wydarzenie stanowi sposobność do prezentacji osiągnięć badawczych doktorantów, a także postępów w realizacji prac doktorskich.

Do uczestnictwa w Forum zapraszamy doktorantów odbywających kształcenie i realizujących badania naukowe w następujących dyscyplinach naukowych: nauki o bezpieczeństwie, nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki o zdrowiu, historia, literaturoznawstwo, rolnictwo i ogrodnictwo, zootechnika i rybactwo.

Osoby deklarujące uczestnictwo w konferencji proszone są o:

Kontakt: forumdok.siedlce@uws.edu.pl

• Międzynarodowe Sympozjum Naukowe

Wydział Humanistyczny i Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, razem z Archiwum Państwowym w Olsztynie i ze Stowarzyszeniem Bajka zapraszają, w dniach 17-18.10.2024, przedstawicieli nauk humanistycznych, i nie tylko, na Międzynarodowe Sympozjum Naukowe, pt.: Immanuel Kant w przestrzeni naukowej i edukacyjnej.

300 lat temu, nieopodal Olsztyna, w Królewcu urodził się Immanuel Kant, człowiek, który nie potrzebuje rekomendacji, reklamy, kolorowych czasopism. W tym przypadku Postać przemawia własną mocą. Wybitna postać Oświecenia, wokół której narosło wiele opowieści, pedantyczny i niezwykle przenikliwy. Trudno wyobrazić sobie humanistów, którzy nie znaliby Jego myśli, próbowaliby zrozumieć znaczenie epoki Oświecenia pomijając jego dokonania lub uprawiać metafizykę, epistemologię czy aksjologię bez odniesienia do Jego wkładu w te dziedziny filozofii.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, nie tylko z racji bliskości, ale też z chęci zgłębiania dorobku wielkiego Filozofa nie może zapomnieć o 300-setnej rocznicy urodzin Immanuela Kanta.

Wszystkich Państwa zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji prosimy o zapoznanie się ze szczegółami wydarzenia na oficjalnej stronie:

• Zaproszenie do udziału w  Konferencji Naukowej “Fenomen troski” organizowanej przez Centrum Badań im. Edyty Stein UAM we współpracy badawczej z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Poznaniu w dniach 5-6 grudnia 2024 r. w Poznaniu.

Fenomen troski – call for papers

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 7 października 2024 r.

• Zaproszenie na Międzynarodową Multidyscyplinarną Konferencję Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego

Międzynarodowa Multidyscyplinarna Konferencja Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego „MKDUS 2.0”