Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji przygotowanej przez Samorząd Studencki ChAT oraz Biuro Osób z Niepełnosprawnościami we współpracy z Przedszkolem “Szkrabki”.

ZBIÓRKA dla uchodźców przebywających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Lininie
– zbiórka w ChAT trwa do 29.10.2021 r.
– do kartonów przy szatni
Sytuacja: w ośrodku przebywa aktualnie 120 osób, wielu z uchodźców zostało ewakuowanych z lotniska w Kabulu. Nie mieli możliwości zabrania ze sobą nawet podstawowych rzeczy. W Polsce chcieli podjąć pieniądze z banku, ale ich konta zostały zablokowane w Afganistanie. Znaleźli się w sytuacji, w której potrzebna jest ciągła pomoc.
Zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy:
– środki czystości dla dorosłych i dzieci (szczoteczki i pasty do zębów, mydła, szampony, pilniczki, nożyczki i obcinacze do paznokci, szczotki i grzebienie, kremy do twarzy – również na mróz, podpaski),
– klapki w różnych rozmiarach,
– żywność o długim terminie przydatności do spożycia: ryż, herbata, kawa, cukier, warzywa konserwowe, makaron, przeciery owocowe i jedzenie w słoiczkach dla dzieci (bardzo istotne jest, aby nie były to produkty mięsne),
– mleko w proszku dla dzieci do 1. roku życia,
– przybory szkolne: zeszyty, kredki, kolorowe papiery, kleje itp.
– mile widziane będą zabawki oraz kosmetyki.
Na tę chwilę Ośrodek nie potrzebuje ubrań i obuwia.
Koordynacja: Ada Warowny (Samorząd Studentów ChAT), Elżbieta Byrtek (Biuro Osób z Niepełnosprawnościami)