15 grudnia 2016 roku w siedzibie Akademii odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne, w którym uczestniczyli m. in. władze Uczelni, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, studenci, doktoranci oraz pracownicy emerytowani.
Spotkanie rozpoczęło się kolędą w wykonaniu uczelnianego chóru, który wystąpił w tym roku
w składzie przedstawicieli studentów i doktorantów trzech tradycji wyznaniowych. Wszystkich zgromadzonych gości przywitał Rektor ks. prof. Bogusław Milerski składając życzenia świąteczne oraz noworoczne.
Następnie uczestnicy spotkania, wysłuchali kolejnych przepięknych kolęd i przy ich dźwiękach, złożyli sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem.
Cała uroczystość zakończyła się poczęstunkiem tradycyjnych świątecznych potraw.