Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura” jest organizowany co roku przez Wydawnictwo Augustana oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Biorą w nim udział nie tylko uczniowie należący do Kościoła luterańskiego.
Przedmiotem konkursu jest każdorazowo inna księga biblijna lub jej określony fragment.
W tej edycji konkursu uczestnicy poznawali Ewangelię Jana oraz Listy Jana.
Tegoroczny finał odbędzie się w sobotę 11 marca dla uczestników z terenu Warszawy i trzech diecezji Kościoła luterańskiego (pomorsko-wielkopolskiej, warszawskiej i wrocławskiej) odbędzie się w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolno-parafialnym, diecezjalnym (regionalnym) oraz ogólnopolskim i biorą w nim udział uczniowie szkoły podstawowej z klas od 4 do 8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Celem konkursu jest:
– zachęcanie do lektury Pisma Świętego;
– nawiązanie do ewangelickich tradycji związanych ze studiowaniem i dobrą znajomością ksiąg biblijnych Starego i Nowego Testamentu;
– kształtowanie i umacnianie wiary poprzez regularny kontakt ze Słowem Bożym;
– zachęcanie uczniów do aktywności intelektualnej i zaangażowania religijnego.

Program finału, 11.03.2023 r., ChAT w Warszawie:
9:40 – 10:00 – rejestracja uczestników
10:00 – 10:15 – rozpoczęcie, powitanie uczestników
10:15 – 10:20 – rozdanie kart uczestnikom
10:20 – 11:05 – część pisemna konkursu
11:10 – 11:20 – przerwa, poczęstunek
11:20 – 12:00 – podsumowanie konkursu, modlitwa i błogosławieństwo

Wszystkie informacje na temat konkursu znajdują się na: