Uprzejmie informujemy o podpisaniu nowej umowy między Chrześcijańską Akademią Teologiczną w Warszawie i Wyższą Szkołą Teologiczno-Społeczną w Warszawie. Rozpoczęta w 2010 roku współpraca obu Uczelni została rozszerzona o kształcenie studentów na studiach II stopnia na kierunku teologia w zakresie teologii ewangelikalnej.

Umowa została podpisana w dniu 28 września 2023 r. przez Rektorów abp. prof. dr. hab. Jerzego (Pańkowskiego) i ks. dr. Piotra Nowaka w obecności władz Rektorskich i Dziekańskich.

Tym samym od roku akademickiego 2023/2024 w Wydziale Teologicznym na studiach II stopnia oferowane są następujące specjalności: teologia ewangelicka, teologia prawosławna, teologia starokatolicka, teologia tradycji wyznaniowych i – uruchomiona na podstawie nowej umowy między ChAT i WSTS – teologia ewangelikalna.

Wcześniejsze umowy między ChAT i WSTS, podpisane w 2010 r. i 2016 r., dotyczyły kształcenia studentów na studiach I stopnia na kierunku teologia w zakresie teologii protestanckiej.