W sobotę 25 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00 w siedzibie naszej Akademii miało miejsce ekumeniczne nabożeństwo akademickie o pomnożenie miłości i pokoju wśród chrześcijan, które wspólnie prowadzili: JE ks. bp Zdzisław Tranda, ks. dr hab. prof. ChAT Bogusław Milerski, ks. dr Adam Magruk, ks. dr Doroteusz Sawicki, dk. Kamil Czumaj, Oliwia Fusiek oraz Sebastian Szymański. W modlitwie wspomniano Panią Danutę Baszkowską – prezesa ekumenicznego Stowarzyszenia Pokoju i Pojednania EFFATHA, prosząc miłosiernego Boga o zdrowie dla niej. Myślą przewodnią spotkania było hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan „ŻYCZLIWYMI BĄDŹCIE” (Dz, 28,2). We wspólnej modlitwie uczestniczyli duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni Kościołów chrześcijańskich, studenci ChAT oraz innych warszawskich uczelni teologicznych. Śpiewał Chór Młodzieżowy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP pod kierownictwem Bartłomieja Słojewskiego. Po zakończeniu części liturgicznej wszyscy udali się do holu głównego na chrześcijańską agapę, która dała okazję do ciekawych dyskusji na temat ekumenizmu i charakteru naszej uczelni, która na co dzień integruje młodzież z różnych wyznań.