14 stycznia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko – Praskiej odbyło się Akademickie Spotkanie Ekumeniczne w ramach którego uczestniczyli przedstawiciele m.in. Kościoła Prawosławnego, Starokatolickiego Mariawitów, Luterańskiego, Polskokatolickiego oraz studenci i wykładowcy naszej Akademii.  Tegorocznym tematem do namysłu było „Duszpasterstwo małżeństw mieszanych wyznaniowo”. Tegoroczne spotkanie zostało podzielone na trzy części. Pierwszą stanowiła część akademicka w której zaprezentowane zostały stanowiska Kościołów na temat małżeństw mieszanych wyznaniowo. Jako pierwszy referat wygłosił ks. mitrat prof. dr hab. Jerzy Teofiluk z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, który jest jednocześnie Rektorem Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Kolejnym mówcą był prof. dr hab. Tadeusz Zieliński z Kościoła Chrześcijan Baptystów, będący również Prorektorem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Jako ostatni głos zabrał ks. prof. dr hab. Jan Krajczyński posługujący w Sądzie Biskupim Diecezji Płockiej oraz będący wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po prezentacjach miała miejsce dyskusja. Kolejną częścią spotkania była wspólna modlitwa nieszporami, której przewodniczył Biskup Romuald Kamiński – Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, a kazanie wygłosił Kapłan Maria Felicjan Szymkiewicz z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Ostatnim elementem spotkania była kolacja, która stała się okazją do wymiany poglądów, nawiązaniu nowych znajomości i merytorycznej dyskusji.