Uprzejmie informujemy, iż dr hab. Jerzy Ostapczuk, prof. ChAT, Dziekan Wydziału Teologicznego ChAT w dniach 25-28 lipca 2023 roku uczestniczył w 77 Walnym Zgromadzeniu Studiorum Novi Testamenti Societas (SNTS) zorganizowanym przez Wydziały Teologii Rzymsko-Katolickiej i Ewangelickiej Uniwersytetu w Wiedniu.

W dniu 24 lipca 2024 roku na poprzedzającej Walne Zgromadzenie SNTS Konferencji, zorganizowanej przez Komitety Wschodnioeuropejski (EELC) oraz Azji i Pacyfiku (APLC) SNTS zaprezentował on wyniki badań projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki: „Święci i święta w menologionach cyrylickich starych drukach Ewangelii tetr” (zakończony w lutym 2023 r.) oraz przedstawił założenia nowego zadania badawczego „Posłowia do Ewangelii w starych drukach cyrylickich liturgicznych Ewangelii tetr i ich związek z tradycją rękopiśmienną”, zakwalifikowanego do finansowania przez NCN.

Studiorum Novi Testamenti Societas zostało założone w 1938 roku. Jest to międzynarodowe ogólnoświatowe Stowarzyszenie badaczy Nowego Testamentu, publikujące czasopismo New Testament Studies. Kierowali nim wybitni, światowej sławy bibliści (np. Rudolf Bultmann; Joachim Jeremias, Bruce M. Metzger).

Następne Walne Zgromadzenie odbędzie się w Melbourne (Australia).