Specjalność Pedagogika szkolna i nowe media w edukacji jest związana z realizacją standardu nauczycielskiego i przygotowuje do zawodu pedagoga szkolnego. Studia umożliwiają zdobycie wiedzy w zakresie nowoczesnych metod pracy edukacyjnej, w tym metod alternatywnych, na etapie szkoły podstawowej i średniej. Pozwalają też na zapoznanie się z nowatorskimi zagadnieniami roli i znaczenia nowych technologii i mediów w edukacji dzieci i młodzieży, a także z wykorzystaniem technologii cyfrowych w procesie edukacyjnym. Program studiów ukierunkowany jest na wyposażenie studentów w umiejętności praktyczne, niezbędne w pracy wychowawczej oraz w  nowatorskim wykorzystywaniu mediów i nowoczesnych technologii w edukacji.

Przykładowe przedmioty: pedagogika medialna, media w kulturze i wychowaniu, aplikacje społecznościowe jako narzędzie edukacyjne, TIK w procesie edukacji, programowanie dziecięce.

Absolwent posiada kwalifikacje do wykonywania zawodu pedagoga szkolnego na wszystkich etapach kształcenia i wychowawcy w świetlicy szkolnej.  Charakteryzuje się umiejętnościami w zakresie programowania, myślenia komputacyjnego, metodyki przedmiotów z wykorzystaniem nowych mediów i technologii. Może podjąć pracę w szkole, placówkach edukacyjnych oraz opiekuńczo – wychowawczych, w instytucjach sprawujących nadzór nad funkcjonowaniem szkolnictwa i w jednostkach prowadzących badania nad systemem oświaty.

Do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika uprawnione są osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych. Kandydatów na studia drugiego stopnia obowiązuje ranking dyplomów ukończonych studiów.

Studia realizowane będą w ramach Projektu „ChAT przyszłości” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych i realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Program studiów na kierunku Pedagogika w zakresie Pedagogiki szkolnej i nowych mediów w edukacji, II stopnia