Drogie Studentki, drodzy Studenci!

Poszukujemy wolontariuszy zainteresowanych pracą z dziećmi uchodźców i migrantów!

Polska Rada Ekumeniczna realizuje projekt „Gościnny Kościół”, w ramach którego prowadzone są zajęcia z języka polskiego dla uchodźców i migrantów pochodzących z krajów afrykańskich i azjatyckich. Odbywają się także zajęcia dla ich dzieci. Polegają one na pomocy w nauce, na wspólnej zabawie i rozmowach.

W tym roku szkolnym zgłosiła się grupa złożona z około 20 dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 17 lat! Są wśród nich osoby, które niedawno przyjechały do Polski i nie mówią w naszym języku (a chodzą już do szkoły, w której nic nie rozumiejąL), ale i takie, które już od kilku lat są w Polsce i całkiem dobrze radzą sobie z mówieniem po polsku, ale mimo tego mają pewne problemy w nauce, a rodzice mimo najszczerszych chęci nie są w stanie im pomóc, bo sami nie znają zbyt dobrze języka polskiego.

Może znaleźlibyście więc 2 godziny w tygodniu, żeby pomóc takiemu dziecku w nauce, pograć z nim w planszówkę, poczytać wspólnie lekturę szkolną, wyjaśnić zawiłości ortograficzne?

Te dzieciaki są wspaniałe, zdolne, ambitne, czasem tylko zagubione i osamotnione. Pomóżmy im rozwinąć skrzydła!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dr Joanną Kluczyńską: j.kluczynska@chat.edu.pl

Sprawa jest pilna!!!