Szanowni Studenci,

w semestrze letnim 2021/2022 oferowane są następujące przedmioty fakultatywne:

1. Kurs języka migowego – 60 godzin dydaktycznych. Kurs realizowany w trzech grupach po 15 osób. Umożliwia uzyskanie certyfikatu ukończenia kursu oraz 4 pkt ECTS. Ukończenie kursu języka migowego zwalnia z realizacji przedmiotu fakultatywnego w kolejnym semestrze studiów. Kurs języka migowego finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Celem przystąpienia do kursu należy złożyć w dziekanacie Wydziału Nauk Społecznych ChAT dokumenty dostępne pod linkiem: https://chat.edu.pl/zadanie-nr-3/. Uwaga nie będzie możliwości realizacji kursu w kolejnych latach.  – limit 15 osób dla poszczególnej grupy (forma zajęć hybrydowa).
  2. Rola nowych technologii w edukacji – 30 godz. Fakultet obowiązkowy dla studentów studiów II stopnia na kierunku Pedagogika w specjalności Pedagogika szkolna i nowe media w edukacji. Język wykładowy – angielski – limit 20 osób (forma zajęć on-line)
  3. Wybrane zagadnienia społeczne Nowego Testamentu – 30 godz. – limit 15 osób (forma zajęć stacjonarna).
  4. Cele edukacji religijnej w szkolnym systemie nauczania i wychowania – 30 godz. – limit 15 osób (forma zajęć stacjonarna).
  5. Podstawy przedsiębiorczości – 30 godz. – limit 20 osób (forma zajęć stacjonarna).
  6. Język angielski/rosyjski – kurs certyfikowany 30 godz. Fakultet dedykowany dla studentów III roku studiów I stopnia i jednolitych studiów magisterskich (forma zajęć stacjonarna).
  7. Podstawy projektowania graficznego – 30 godz. – limit 12 osób (forma zajęć stacjonarna).
  8. Psychologia szkoły i możliwości wspierania (tutoringu) nowych nauczycieli w pracy z uczniami – 30 godz. Fakultet obowiązkowy dla studentów  jednolitych studiów magisterskich w specjalności Wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III oraz studentów II roku studiów II stopnia na kierunku Pedagogika w specjalności Pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną. Studenci wymienianych zakresów studiów zostaną zapisani na fakultet z poziomu administracyjnego. Obowiązek realizacji tego przedmiotu nie wyklucza możliwości skorzystania z pozostałej oferty. Język wykładowy – angielski (forma zajęć stacjonarna).

Uwaga: Oferta fakultetów określona w pozycji 1,2, 5 i 6 adresowana jest do studentów obu Wydziałów.

Studenci uczestniczący w fakultetach dedykowanych mogą równocześnie dokonać zapisu na Kurs języka migowego. Ukończenie wskazanych fakultetów i kursu umożliwi uzyskanie 6 pkt. ECTS i zwolni z realizacji dwóch innych fakultetów w kolejnych latach studiów.

Zapisu należy dokonać od dnia 14 lutego 2021 godz. 8:00 do dnia 27 lutego godz. 23:59.

Uprzejmie informujemy, że zapisy na przedmioty fakultatywne w semestrze letnim 2021/2022 odbywają się za pośrednictwem  systemu USOSweb.