Oferta edukacyjna 2022/2023
Drodzy Kandydaci, zapraszam do zapoznania się z ofertą studiów prowadzonych w Wydziale Nauk Społecznych ChAT od roku akademickiego 2022/2023
Oferujemy:
![]() |
bezpłatne studia stacjonarne I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie w Uczelni publicznej, elastyczny i nowoczesny program zajęć, unikalną atmosferę, kameralny charakter, osobowe relacje między studentami i wykładowcami |
![]() |
studia podyplomowe w atrakcyjnej cenie |
![]() |
studia w nowoczesnym i przyjaznym kompleksie akademickim |
![]() |
wysoką jakość kształcenia potwierdzają uzyskane certyfikaty „Studia z Przyszłością” (2018, 2019, 2020,2022), przyznawane kierunkom realizowanym według nowoczesnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Studia wyróżnione zostały ponadto przyznaniem Certyfikatu Nadzwyczajnego – „Laur Innowacji” za wdrożenie najbardziej nowatorskich i unikalnych rozwiązań w zakresie bazy materialnej i technologii wspierających proces dydaktyczny. |
- Studia I stopnia (6 semestrów) na kierunku PEDAGOGIKA:
Studia trwają trzy lata (sześć semestrów). Rekrutacja następuje na podstawie rankingu świadectw maturalnych. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy licencjata pedagogiki.
- Pedagogika resocjalizacyjna i międzykulturowa przygotowuje do zawodu pedagoga i wychowawcy w instytucjach resocjalizacyjnych, profilaktyki społecznej i wymiaru sprawiedliwości, instytucjach pomocy migrantom; do wykonywania zawodu pedagoga i wychowawcy w pozaszkolnych placówkach oświatowo-wychowawczych i opiekuńczych, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wielokulturowości (więcej…)
- Pedagogika opiekuńcza w środowisku wielokulturowym przygotowuje do zawodu pedagoga i wychowawcy w placówkach systemu oświaty (m.in.: w świetlicy szkolnej); w placówkach opiekuńczo-wychowawczych: (m.in. domy dziecka, rodziny zastępcze, pogotowia rodzinne, ośrodki wsparcia dla rodzin, dzieci i młodzieży, domy dla dzieci, pogotowia opiekuńcze, itp.); placówkach dla osób w podeszłym wieku, terminalnie chorych i członków ich rodzin; organizacjach pozarządowych w obszarze pracy środowiskowej ze szczególnym uwzględnieniem ich wielokulturowego charakteru.
- Studia II stopnia (4 semestry) na kierunku PEDAGOGIKA:
Studia trwają dwa lata (cztery semestry) i są przeznaczone dla osób, które ukończyły studia I stopnia. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra pedagogiki. Oferujemy następujące zakresy studiów:
- Pedagogika resocjalizacyjna i profilaktyka społeczna przygotowuje do pełnienia roli zawodowej pedagoga specjalisty do spraw profilaktyki społecznej i resocjalizacji w instytucjach oświatowo-wychowawczych, profilaktyczno-opiekuńczych, resocjalizacyjnych, penitencjarnych, w środowisku otwartym i zamkniętym (więcej…)
- Pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną przygotowuje do zawodu pedagoga szkolnego z uprawnieniami do podejmowania działań diagnostycznych i reedukacyjnych dzieci i młodzieży ze specyficznymi problemami w uczeniu się i zachowaniu. Program uwzględnia nowatorskie metody przekazywania wiedzy z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej (więcej…)
Studia kwalifikacyjne do nauczania w przedszkolu i klasach I-III. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w następujących zakresach studiów:
- Wczesna edukacja z pedagogiką opiekuńczą pozwala na uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela w publicznych i niepublicznych przedszkolach, szkołach podstawowych – klas I-III oraz oddziałach przedszkolnych (więcej…)
- Wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III pozwala na uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela w publicznych i niepublicznych przedszkolach, szkołach podstawowych – klas I-III oraz oddziałach przedszkolnych (więcej…)
![]() |
Kształcenie w Wydziale odbywa się również w systemie dla osób pracujących. Wydział oferuje następujące zakresy studiów: |
- I stopnia na kierunku Pedagogika w zakresie Pedagogiki resocjalizacyjnej i międzykulturowej
- II stopnia na kierunku Pedagogika w zakresie Pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej
- Wydział oferuje następujące studia podyplomowe:
- Przygotowanie pedagogiczne – kwalifikacje nauczycielskie (3-semestralne). Studia mają charakter kwalifikacyjny i pozwalają uzyskać podstawowe kompetencje pedagogiczne i psychologiczne niezbędne w pracy w placówkach oświatowych (więcej…)
- Organizacja i Zarządzanie Oświatą (2-semestralne). Studia pozwalają na otrzymanie uprawnień, które powinna spełnić osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek (więcej…)
Zapraszamy do rejestracji na studia poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów od 2 maja 2022 r.
irk.chat.edu.pl – Internetowa rekrutacja kandydatów na studia
telefon/fax: +48 22 831-95-97 wew. 2
telefon kom.: +48 506-002-321
e-mail: pedagogika@chat.edu.pl
-
Druga tura rekrutacji na studia 2022/2023
16 lipca 2022 rozpoczęła się druga tura rekrutacji na studia na rok akademicki 2022/2023 w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Zapisy na studia prowadzone są w systemie: https://irk.chat.edu.pl/pl/ Lista kierunków, na które można się jeszcze zapisać dostępna jest pod linkami: https://irk.chat.edu.pl/pl/offer/Rekrutacja_WNS_2022/registration/ – studia prowadzone na Wydziale Nauk Społecznych; https://irk.chat.edu.pl/pl/offer/Rekrutacja_WT_2022/field/TEOLOGIA/ – studia prowadzone na Wydział Teologicznym. …
Więcej… -
Najnowsze publikacje Wydawnictwa Naukowego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie od roku 2019 (stan na 15 czerwca 2022 r.)
2022 Jarosław Charkiewicz (red.), „Uczelnia dialogu. Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie” (Warszawa 2022, ss. 136) ISBN 978-83-60273-72-2 Barbara Imiołczyk, Joanna Troszczyńska-Reyman, Tadeusz J. Zieliński (red.), „Uszanujmy zmarłych. Problematyka ochrony starych cmentarzy i perspektyw prawa pogrzebowego” (Warszawa 2022, ss. 266) ISBN 978-83-60273-67-8 Tomasz Dariusz Mames, „Eucharystia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów” (Warszawa 2022, ss. 516) ISBN 978-83-60273-66-1 2021 …
Więcej… -
Etyka – studia podyplomowe kwalifikacyjne dla nauczycieli
Zapraszamy na bezpłatne (finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki) studia podyplomowe kwalifikacyjne do nauczania przedmiotu etyka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu treści merytorycznych z etyki na poziomie VII PRK, treści określonych podstawą programową kształcenia ogólnego w zakresie etyki oraz teorii i praktyki dydaktyki przedmiotowej. Absolwenci mogą uzyskać zatrudnienie w szkołach …
Więcej… -
Uroczyste wręczenie podziękowań za pracę wolontariacką na rzecz Uchodźców z Ukrainy
W dniu 30 czerwca podczas uroczystego posiedzenia Senatu ChAT Jego Magnificencja prof. dr hab. Jerzy (Pańkowski) Rektor ChAT oraz dr hab. Bogusław Milerski – prorektor ds. finansów i rozwoju dokonali uroczystego wręczenia podziękowań osobom angażującym się w pracę na rzecz Uchodźców z Ukrainy. Mowę obrazującą działania pomocowe realizowane w Wydziale Nauk Społecznych ChAT w związku …
Więcej… -
Zakończenie zajęć z dziećmi z Ukrainy
W dniu 14 czerwca miały miejsce ostatnie zajęcia z dziećmi, które zostały zainaugurowane 22 marca i odbywały się regularnie w każdy wtorek, w godz. 16.40-18.10. Naszym celem oprócz nauki podstaw języka polskiego było wsparcie naturalnego rozwoju, podążanie za dzieckiem, pobudzanie i inspirowanie. Okrzyki radości na usłyszaną zapowiedź tematu zajęć, czy niesłabnący uśmiech na dziecięcej twarzy …
Więcej… -
Wizyta studentów z Chrześcijańskiego Uniwersytetu w Ede (Christelijke Hogeschool Ede)
W dniach 7 i 8 czerwca Wydział Nauk Społecznych ChAT gościł studentów z Chrześcijańskiego Uniwersytetu w Ede. Celem wizyty była realizacja projektów związanych ze sposobami rozwiązywania problemów z obszaru pracy socjalnej, takich jak ubóstwo, handel ludźmi, bezdomność i uchodźctwo. Goście razem ze studentami ChAT odwiedzili organizacje zajmujące się tymi zagadnieniami: Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT, Fundację …
Więcej… -
Konferencja w Turcji podsumowująca projekt TORAL z udziałem profesorów z ChAT
Dobiega końca realizowany od grudnia 2019 r. międzynarodowy projekt TORAL (Training on Religion as a Lever Towards Mental and Physical Health). Jest on częścią finansowanego przez Unię Europejską programu Erasmus+. Obok naszej Akademii uczestniczą w nim uczelnie z Turcji i Grecji oraz podmioty z Bułgarii i Belgii. Celem projektu było przeprowadzenie działań służących wypracowaniu materiałów …
Więcej… -
Koncert Charytatywny “Wołajmy o pokój na Ukrainie”
Prawosławny Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS wraz z Dyrekcją stołecznego Kina Luna organizują w piątek 10.06.2022 r. o godz. 17.00 Koncert Charytatywny “Wołajmy o pokój na Ukrainie”. Dochód z koncertu (bilety w cenie 30-35 zł. do nabycia w kasach i za pośrednictwem internetowej strony kina) całkowicie przeznaczony jest na wsparcie ofiar wojny na Ukrainie. W koncercie wystąpi …
Więcej… -
Zaproszenie na ogólnopolską konferencję naukową: “Społeczne wymiary życia człowieka”
Konferencja wpisuje się w jubileuszową, X. rocznicę obecności problematyki pedagogicznej w Akademii, poszerzając i uzupełniając dotychczasową refleksję głównie teologiczną o wiedzę i praktykę nauk społecznych. Termin konferencji: 20 października 2022 r. Miejsce konferencji: Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, ul. Broniewskiego 48, aula, konferencja w trybie hybrydowym Organizator konferencji: Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, Wydział Nauk …
Więcej… -
Dziesiąta rocznica funkcjonowania Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ChAT
We wtorek 31 maja 2022 r. w siedzibie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie przy ul. Broniewskiego 48 odbyły się uroczyste obchody 10-tej rocznicy funkcjonowania Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Uroczystość została poprzedzona nabożeństwem ekumenicznym, które rozpoczęło się o godz. 14:00. Celebrowali je duchowni, reprezentujący trzy tradycje wyznaniowe: ewangelicką, prawosławną i starokatolicką. …
Więcej…