Od dłuższego czasu z rosnącym niepokojem śledzimy zmiany, które dokonują się w naszym społeczeństwie. Jeszcze kilka lat temu użycie pewnych, przepełnionych nienawiścią wyrażeń, było niedopuszczalne. Dzisiaj są one na porządku dziennym. Morderstwo Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, podczas finału imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest aktem barbarzyństwa. Należy się jednak zastanowić nad retoryką opinii wyrażanych w mass mediach.

Kiedy jeszcze trwała walka o życie Prezydenta, w Internecie pojawiła się fala obrzydliwych komentarzy. Było to dla nas wstrząsające i wzbudziło w nas strach, że ta tragedia, zamiast wzbudzić zbiorową refleksję i zjednoczyć nas jako społeczeństwo, będzie kolejnym powodem do podziałów.

Obchodziliśmy niedawno Światowy Dzień Pokoju. Niebawem rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przed nami także Dzień Judaizmu oraz Dzień Islamu.  Chcielibyśmy, aby te spotkania, były dla nas wszystkich dniami refleksji i pojednania.

Jako studenci Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie apelujemy do wszystkich osób dobrej woli o aktywne działanie na rzecz pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie.

W imieniu Samorządu Studentów Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie,

Przewodniczący Rady Uczelnianej
Samorządu Studenckiego ChAT
/-/Sebastian Szymański