W dniu 15.06.2020 r. wypożyczalnia Biblioteki Głównej ChAT wznawia pracę.

Zasady udostępniania księgozbioru w wypożyczalni Biblioteki Głównej ChAT w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce

I. Zapisy i aktualizacja konta bibliotecznego
1. Ze zbiorów Biblioteki Głównej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (BG ChAT) korzysta się na podstawie aktualnej karty bibliotecznej (w postaci Legitymacji Studenckiej)
2. Zapisu i aktualizacji konta można dokonywać zdalnie oraz w wypożyczalni.
3. W celu aktywacji konta bibliotecznego użytkownika zarejestrowanego w USOS należy skontaktować się z wypożyczalnią za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: wypozyczalnia@chat.edu.pl) lub telefonicznie (tel. 506 002 366)
4. Studenci, którzy nie są zarejestrowani w USOS aktywują konto biblioteczne w wypożyczalni okazując ważną legitymację studenta.
5. Każde konto biblioteczne ważne jest przez rok akademicki, a jego aktywność wygasa 31 października.

II. Udostępnianie w czytelni
1. Do czasu odwołania stanu epidemii COVID-19 w Polsce czasopisma i książki z księgozbioru podręcznego oraz katalog kartkowy nie będą udostępniane.

III. Wypożyczenia na zewnątrz
1. Do wypożyczania na zewnątrz Biblioteka ChAT udostępnia zbiory w trybie zwykłym.
2. Książki opracowane w systemie bibliotecznym, a możliwe do wypożyczania na zewnątrz, zamawia się poprzez katalog online.
3. Książki nieopracowane w systemie bibliotecznym, a możliwe do wypożyczania na zewnątrz zamawia się wysyłając e-mail na adres: wypozyczalnia@chat.edu.pl. Przeszukanie katalogu kartkowego dokonuje bibliotekarz, który następnie wysyła informację o terminie odbioru zamówienia.
4. Czytelnicy, po otrzymaniu informacji o przygotowaniu zamówionych pozycji książkowych dokonują odbioru książek w godzinach: 9.00-12.00; 13.00-15.30.
5. Użytkownicy, jak i bibliotekarze, przebywający w wypożyczalni muszą nosić maseczki i rękawiczki.
6. W wypożyczalni może przebywać najwyżej jedna osoba.
7. Po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
8. Przyjęte książki należy odłożyć na okres 5 dni do specjalnie przeznaczonego pudła, które następnie zostanie umieszczone w dedykowanym do tego celu pomieszczeniu.
9. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny. Po zakończeniu kwarantanny książki ponownie mogą być udostępniane.
10. Pomieszczenie wypożyczalni należy co godzinę przewietrzyć otwierając okna na ok. 5 min.