Samorząd Doktorantów ChAT zaprasza na II Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową Teologów organizowaną razem z Samorządem Studenckim EWST we Wrocławiu w dniu 12 maja 2017 roku.

II Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa Teologów

O Konferencji

Samorząd Studencki Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu oraz samorządy studentów i doktorantów Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie zapraszają na II Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową Teologów, która odbędzie się 12 maja 2017 roku (piątek) w siedzibie EWST przy ul. Św. Jadwigi 12 we Wrocławiu.

Konferencja ma na celu prezentację wyników badań prowadzonych przez studentów, doktorantów i młodych teologów w obszarze teologii, religioznawstwa oraz nauk społecznych. Organizatorzy w tym roku wybrali hasło konferencji podobnie jak w zeszłym roku, z Listu do Rzymian. Tym razem jednak referenci powinni mieć na uwadze następujące słowa: „Bo trzeba uwierzyć sercem, by zostać usprawiedliwionym, wyznać natomiast ustami, aby być zbawionym” (Rz 10, 10). Zdaniem organizatorów zarówno kwestie wiary, jak i usprawiedliwienia, zbawienia oraz wyznawania, jako aktu, który jest bliski wszystkim wierzącym, będą stanowić ciekawe i godne zastanowienia problemy badawcze.

Zasady uczestnictwa

Do udziału w konferencji zaproszeni są wszyscy studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz doktoranci. Czas wygłaszania referatów nie powinien przekroczyć 15 minut. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów, które zostaną zaprezentowane w czasie konferencji. Zgłoszenia z wypełnionym formularzem należy wysyłać na adres mailowy konferencjateologiczna@gmail.com do dnia 28 lutego 2017 roku. Do dnia 15 marca 2017 roku na stronie internetowej Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej podana zostanie lista przyjętych referatów. Natomiast do dnia 5 kwietnia 2017 roku ogłoszony zostanie szczegółowy program wystąpień.

Udział czynny i bierny w konferencji wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty na pokrycie kosztów organizacyjnych w kwocie 50 zł od osoby. Szczegóły płatności będą podane wraz z komunikatem o liście osób, których referaty zostały przyjęte do wygłoszenia.
Organizatorzy nie zapewniają noclegów, jednak zobowiązują się do podania kilku propozycji miejsc, w których uczestnicy konferencji będą mogli skorzystać z noclegu na przystępnych warunkach.
Najlepsze referaty, które spełnią wymagania redakcyjne i recenzenckie, zostaną zamieszczone w czasopiśmie „Theologica Wratislaviensia” (4 punkty na liście MNiSW). Umożliwione będzie również publikowanie prac w czasopiśmie „Rocznik Teologiczny” (czasopismo punktowane na liście B MNiSW – 9 punktów).

Formularz KONF