„Circumcised versus Uncircumcised: Cultural Concepts and Religious Conflicts“
prof. Isaac Kalimi
(Uniwersytet w Moguncji)

23.05.2017 (wtorek), godz. 16.30, audytorium V
ul. Miodowa 21C, wejście od ul. Schillera

Wykład w języku angielskim połączony z promocją książki:
Isaac Kalimi, Starożytny historyk izraelski, Nomos, Kraków 2016, którą będzie można nabyć w cenie promocyjnej.

Prof. Isaac Kalimi – izraelski hebraista, historyk starożytnego Izraela i biblista; badacz i profesor, który pracował na wielu uniwersytetach w Izraelu, Niemczech i USA (obecnie Moguncja/Mainz); członek zagraniczny Belgijskiej Królewskiej Akademii Nauk ds. Krajów Pozaeuropejskich i honorowy członek Skandynawskiego Towarzystwa Studiów Iranistycznych specjalizujący się z historii i historiografii starożytnego Izraela, studiach nad Biblią Hebrajską oraz literaturą rabiniczną i średniowiecznego judaizmu.