Wydział Nauk Społecznych kształci studentów w zakresie nauk pedagogicznych i pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wszystkie programy kształcenia są konsultowane z interesariuszami zewnętrznymi oraz studentami w zakresie istniejącego modelu kształcenia oraz wdrożenia ewentualnych zmian.

O wysokiej jakości kształcenia na Wydziale Nauk Społecznych świadczą oceny PKA (zob. uchwałę nr 781/2020 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 22 października 2020 r.).

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja PRC przyznały Wydziałowi Nauk Społecznych ChAT Certyfikat i Znak Jakości „Uczelnia Liderów”. Otrzymane wyróżnienie jest sukcesem i potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia. Misją Programu „Uczelnia Liderów” jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz ich podstawowych jednostek organizacyjnych.

Wydział uzyskał certyfikaty „Studia z Przyszłością” (2018,2019,2020,2022), przyznawany kierunkom/specjalnościom realizowanym według nowoczesnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadającym na potrzeby rynku pracy.

WNS ChAT został wyróżniony ponadto przyznaniem Certyfikatu Nadzwyczajnego –„Laur Innowacji” za wdrożenie najbardziej nowatorskich i unikalnych rozwiązań w zakresie bazy materialnej i technologii wspierających proces dydaktyczny.

Współpracujemy naukowo z wieloma uczelniami w Europie, Izraelu i Turcji. Oferujemy międzynarodową wymianę w ramach programu Erasmus+ i innych programów stypendialnych. Utrzymujemy kontakty z instytucjami partnerskimi w ramach innowacji dydaktycznych.

ChAT jest uczelnią publiczną o blisko 70-letniej tradycji. Wyznacznikiem Uczelni jest wysoki poziom nauczania, tolerancja i wielokulturowość. Akademia jest położona w dogodnej lokalizacji (Bielany) i posiada nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną oraz sportową. Jej strukturę tworzą Wydział  Teologiczny i Wydział Nauk Społecznych. Oba wydziały posiadają uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora, a Wydział Teologiczny dodatkowo do przeprowadzania procedur habilitacyjnych.

Rekrutację rozpoczynamy 2 maja: irk.chat.edu.pl