W dniu 14 czerwca miały miejsce ostatnie zajęcia z dziećmi, które zostały zainaugurowane 22 marca i odbywały się regularnie w każdy wtorek, w godz. 16.40-18.10. Naszym celem oprócz nauki podstaw języka polskiego było wsparcie naturalnego rozwoju, podążanie za dzieckiem, pobudzanie i inspirowanie. Okrzyki radości na usłyszaną zapowiedź tematu zajęć, czy niesłabnący uśmiech na dziecięcej twarzy podczas wykonywania pracy plastycznej, tańców, czy zabawy ruchowej, były dla nas najpiękniejszym prezentem. Drogie dzieci, niech ten uśmiech towarzyszy wam przez całe dzieciństwo i niech promieniuje na nas dorosłych, bo „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (J. Korczak).

Finalnemu spotkaniu towarzyszyło wiele emocji. Wszyscy mocno zżyliśmy się, tworząc małą akademicką międzykulturową społeczność. – A byliśmy szczególną grupą, która składała się z dzieci (w wieku od 4 do 14 lat), wolontariuszy, prowadzących zajęcia, ale też i rodziców chętnie do nas przychodzących, dzielących się radościami i rozterkami, proszących o radę i dziękujących za wsparcie. W naszych spotkaniach brali również udział studenci formalnie nie zaangażowani w akcję, ale też goście odwiedzający naszą Alma Mater.

W imieniu dzieci i własnym, z całego serca Wszystkim bardzo dziękuję,
Katarzyna Dmitruk-Sierocińska

W galerii kilka wspólnych chwil zatrzymanych w kadrze aparatu oraz próbki dziecięcych prac.