W dniu 6 grudnia br. studenci Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, pod opieką dra Rafała Kubickiego, odbyli wizytę w Areszcie Śledczym Warszawa – Służewiec przy ul. Kłobuckiej 5. Wspominaną placówkę penitencjarną odwiedziło łącznie 24 studentów podejmujących naukę na studiach II stopnia o specjalności Pedagogika resocjalizacyjna i profilaktyka społeczna. Dzięki uprzejmości dyrekcji aresztu śledczego nasi studenci mieli szczególną okazję poznania praktycznych aspektów szeroko pojętej praktyki penitencjarnej oraz podejmowanych wobec osób skazanych resocjalizacyjnych programów penitencjarnych. Nasi studenci podczas wspomnianej wizyty mieli możliwość rozmowy z funkcjonariuszami służby więziennej oraz wychowawcami, którzy w swojej codziennej służbie zmagają się z licznymi trudnościami charakteryzującymi resocjalizację osób skazanych. Chętnie odpowiadali oni na wszystkie pytania i wątpliwości studentów z zakresu codziennych aspektów, trudności czy zagrożeń w pracy ze skazanymi. Taka wizyta stanowi bez wątpienia bardzo istotne doświadczenie, szczególnie w przypadku tych studentów, którzy już jako absolwenci naszej uczelni podejmą decyzję pracy zawodowej w placówce penitencjarnej.

Szczególne podziękowania pragniemy również skierować do Pani por. Agnieszki Tracz – Rzecznika Prasowego Dyrektora AŚ Warszawa Służewiec za poświęcony nam czas, profesjonalizm oraz cierpliwość przy udzielaniu odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.