W Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej współistnieją dwa wydziały – jakby dwa skrzydła albo płuca – jeden zajmuje się teologią i jest przy tym dialogiczny, ekumeniczny, a drugi świecki. Od początku funkcjonowania Wydziału Pedagogicznego od 2012 roku, a obecnie Wydziału Nauk Społecznych, przyświecała nam zasada nie pytamy o religijność czy przynależność do jakiegokolwiek Kościoła – powiedziała w rozmowie z red. Robertem Łuchniakiem na antenie Radia Dla Ciebie (RDC) prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT).

Prof. Nowakowska-Siuta podkreśliła, że pedagogika pod dachem ChAT ma za zadanie urzeczywistniać w nauce i praktyce oraz programach kształcenia wartości chrześcijańskie, ale wskazując o wiele bardziej na ich uniwersalny wymiar, humanizm.

W obszernej rozmowie poruszane były również wyzwania dotyczące obecnej sytuacji pandemicznej, rewolucji cyfrowej oraz zmian w strukturze społecznej w kontekście sekularyzacji i nauczania religii w szkołach.

Zachęcamy do wysłuchania całości rozmowy: https://www.rdc.pl/podcast/religie-o-ksztalceniu-kadry-dla-kosciolow-mniejszosciowych-w-polsce/