W dniu 26 lutego br. w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Uchodźca. Brat. Człowiek”, której organizatorem był Samorząd Studencki ChAT oraz Parafia Ewangelicko – Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie. Celem konferencji było zaprezentowanie problemów z którymi spotykają się uchodźcy i migranci przybywający do Polski. Konferencję otworzył Sebastian Szymański – Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego ChAT.  Następnie głos zabrał JM Rektor ChAT ks. dr hab. prof. ChAT Bogusław Milerski zwracając się do zebranych ze słowami refleksji na temat chrześcijańskiego podejścia do przybyszów. Kolejno referaty wygłosili: dr Joanna Kluczyńska  (Katedra Prawa Oświatowego i Polityki Społecznej Wydziału Pedagogicznego ChAT w Warszawie), ks. dr Grzegorz Giemza (Kościół Ewangelicko – Augsburski w RP, Dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej), mgr Justyna Stanisławska  (Parafia Ewangelicko – Augsburska Św. Trójcy w Warszawie) oraz mgr Agnieszka Kunicka (Fundacja Refugee.pl im. Małgorzaty Jasiczek –  Gebert). Całość spotkania moderowała mgr Elżbieta Byrtek (Katedra Pedagogiki Religii i Kultury Wydziału Pedagogicznego ChAT w Warszawie).

Na zakończenie konferencji mgr A. Kunicka otworzyła dwie wystawy fotograficzne prezentujące tematykę konferencji. Wystawy można oglądać do dnia 12 marca br. w siedzibie Chrześcijańskie Akademii Teologicznej w Warszawie (parter, I i II piętro budynku).

Poniżej prezentujemy galerię w wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom za pomoc w opracowaniu formuły i scenariusza wydarzenia.