Realizacja zajęć z Edukacji społeczno-przyrodniczej może być świetną zabawą, jeśli wykorzysta się np. aktywizującą pracę z klockami Lego Education. Podczas ćwiczeń przeprowadzonych w dniu 24.03.2022 r. z grupą studentów tworzyliśmy z klocków Lego Education naturalne środowisko życia zwierząt, realizując tym samym temat mieszczący się w zagadnieniach programowych edukacji wczesnoszkolnej. Jak widać dorośli się przy tym dobrze bawią, a cóż dopiero dzieci. Warto włączać aktywizujące metody pracy  do dydaktyki nauczania każdego przedmiotu, a w przypadku wczesnej edukacji aktywizacja wszystkich uczniów, z wykorzystaniem przyjaznych dzieciom metod i środków dydaktycznych jest wręcz nieodzowna.

Aby wykorzystać na etapie wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej twórczy potencjał dziecka, możliwości ich wyobraźni, zaspokojenia naturalnej ciekawości warto skorzystać z sześciu klocków Lego Education. Tylko 6 klocków, a dziesiątki możliwości  różnorodnej koncepcji wizualizacji kaczki.

Zobaczmy co stworzyli studenci podczas zajęć z Edukacji społeczno-przyrodniczej. Każda kaczka była inna – niepowtarzalna :), tak jak każde dziecko w grupie.

Na zdjęciach studenci WNS ChAT wraz z wykładowcą dr Elżbietą Bednarz.