Wzorem lat ubiegłych uczniowie/studenci zainteresowani podjęciem zatrudnienia w okresie przerwy wakacyjnej w Niemczech mogą ubiegać się za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie o formularze, które stanowią podstawę do późniejszego otrzymania umowy od pracodawcy niemieckiego.

O zatrudnienie w okresie przerwy wakacyjnej w Niemczech mogą ubiegać się

• studenci  uczelni wyższych;
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (zawodowych);
  • w  wieku  od  18 lat;
  • deklarujący  gotowość  do  podjęcia  pracy,  przez co najmniej  2 miesiące w okresie   letnich wakacji.

W tym roku nabór został rozszerzony o szkoły ponadgimnazjalne (tylko szkoły zawodowe, z wyłączeniem liceów ogólnokształcących)

Oferowana praca wakacyjna to najczęściej prace pomocnicze w rolnictwie, przy sprzątaniu budynków, w hotelarstwie i gastronomii, w sieci gastronomicznej (np. Mc Donalds), jak również w niewielkim stopniu w przemyśle.

Szczegółowe informacje można uzyskać w:

Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie
Ciołka 10a pok. 304a,
tel. 22/532-22-35/36,
www.wupwarszawa.praca.gov.pl

e-mail: k.kawka@wup.mazowsze.pl;

w godzinach 8.00-15.30,
lub właściwej Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie
Nieprzekraczalny termin złożenia dokumentów: 24.03.2017r.