Prof. dr hab. Horst Seebass urodził się 3 sierpnia 1943 roku w Berlinie. Był uczniem Martina Notha. Po uzyskaniu w 1964 roku w stopnia doktora habilitowanego był profesorem w Monastyrze (Münster), Mainz oraz Bonn. W katach 1994-1966 był dziekanem Wydziału Teologii Ewangelickiej w Bonn. Prof. Horst Seebass to jeden z najbardziej znaczących badaczy Starego Testamentu, znającym nie tylko język hebrajski, ale i akadyjski czy egipski. Autor komentarzy (do Księgi Rodzaju i Liczb) i licznych monografii m.in. o hermeneutyce biblijnej czy teologii biblijnej („Der Gott der ganzen Bibel“). Znajdował również czas na gościnne wykłady w Warszawie i na opiekę naukową nad studiującymi w Bonn pracownikami ChAT. Wraz z prof. Horstem Seebassem nasza uczelnia straciła Przyjaciela, prawdziwie serdecznego Człowieka, któremu nie było obojętne, czy Biblia, a przede wszystkim Stary Testament są czytane i rozumiane w naszym kraju.Dnia 12 kwietnia 2015 r. w wieku 80 lat zmarł prof. dr hab. Horst Seebass, emerytowany profesor Wydziału Teologii Ewangelickiej Uniwersytetu w Bonn (Evangelisch-Theologische Fakultät der Rheinischen Friedrich-Wilhelms-Universität), który wielokrotnie gościł w murach naszej. uczelni. Społeczność akademicka ChAT ze smutkiem żegna swojego Przyjaciela.