Organizator konferencji: Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, Wydział Nauk Społecznych, Katedra Andragogiki i Socjologii Edukacji, Pracownia Andragogiki

Miejsce konferencji: Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, 01-771 Warszawa, ul. Broniewskiego 48, konferencja dostępna on-line

TERMIN KONFERENCJI: 22 października 2020 r.

Cele konferencji: Kwestia dorosłości rozumiana w sensie dorastania do wyzwań współczesnego, złożonego świata oraz dojrzałości ujmowanej z akcentem na biologiczny rozwój człowieka, mają wspólny mianownik jakim jest odpowiedzialność za siebie, bliskich i dalszych innych. Dorosłość, rozumiana jako zadanie, wpisuje się w dorosłą odpowiedzialność za świat, który znalazł się w wielości kryzysów: ekologicznym, rodziny, przywództwa, demokracji, wartości, wiary, racjonalności, zdrowia, humanizmu, państwa i wielu innych. Pokolenie dorosłych musi najpierw efektywnie zmierzyć się z wyzwaniami „tu i teraz” takimi jak: praca zawodowa, wychowanie własnych dzieci, zagospodarowanie czasu wolnego, własna kondycja psychofizyczna, problem starości. Dojrzałe, dorosłe, odpowiedzialne i samoświadome budowanie własnego Ja w okolicznościach niepewności otwiera szeroką przestrzeń deskryptywnego podejmowania decyzji przez podmiot.

KOMITET ORGANIZACYJNY

• dr Rafał Bodarski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
  • dr Izabela Kochan
  • dr Hanna Tranda
  • dr Anna Walczak

KOMITET NAUKOWY:

• prof. dr hab. Elżbieta Czykwin (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie) – przewodnicząca Komitetu Naukowego
  • prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie)
  • prof. dr hab. Tadeusz Zieliński (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie)
  • dr hab. Bogusław Milerski, prof. ChAT (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie)
  • dr hab. Krzysztof Arcimowicz, prof. UwB (Uniwersytet w Białymstoku)
  • dr hab. Adam Bobryk, prof. UPH (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach)
  • dr hab. Dorota Misiejuk, prof. UwB (Uniwersytet w Białymstoku)
  • dr hab. Teresa Zaniewska, prof. SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)
  • dr hab. Bartłomiej Walczak (Uniwersytet Warszawski)

SEKRETARZE KONFERENCJI:

• dr Izabela Kochan
  • dr Anna Walczak

KONTAKT I ZAPISY: a.walczak@chat.edu.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Przesyłanie zgłoszeń i abstraktów – do 15 września 2020 r. a.walczak@chat.edu.pl

Rada Programowa konferencji decyduje o kwalifikacji referatów. Uczestnicy zostaną poinformowani o kwalifikacji do dnia 20 września 2020 r.

Referaty z wystąpień, które przejdą pomyślnie proces recenzji, zostaną opublikowane w Wydawnictwie Naukowym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.

Wyzwania i wymiary dorosłości