Samorząd Studentów ChAT objął patronatem:
Noc Świątyń w Warszawie – sobota 19 września

Podczas Nocy Świątyń warszawiacy będą mieli okazję odwiedzić niektóre z warszawskich świątyń oraz zapoznać się ze społecznościami skupionymi wokół nich. Będzie to czas na zwiedzanie, zadawanie pytań i poznanie Warszawy z międzyreligijnej, wielokulturowej i wielowyznaniowej strony.

Noc Świątyń w Warszawie jest organizowana przez kampanię Bez nienawiści z okazji Dnia Przeciw Islamofobii i Nietolerancji Religijnej i ma na celu edukowanie oraz walkę z uprzedzeniami.

Noc Świątyń na Facebooku: https://www.facebook.com/nocswiatyn oraz https://www.facebook.com/events/1478381419138768/

Kościoły i świątynie biorące udział w akcji:
• Cerkiew Grekokatolicka p.w. Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy,
• Cerkiew Prawosławna p.w. św. Marii Magdaleny,
• Gurudwara Sikhijska – Singh Sabha,
• Kościół Adwentystów Dnia Siódmego,
• Kościół Ewangelicko-Reformowany,
• Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich – Mormoni,
• Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła – Duszpasterstwo Środowisk Twórczych,
• Kościół Starokatolicki Mariawitów p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy,
• Meczet – Ośrodek Kultury Muzułmańskiej,
• Synagoga im. Nożyków,
• Wspólnota Baha’i w Polsce.

PLIKI DO POBRANIA

12015594_10156121608745441_1190246350_o