Konkurs Recytatorski „Po drugiej stronie lustra”, zorganizowany przez Studium Języków Obcych ChAT, został rozstrzygnięty. Przedmiotem konkursu była prezentacja recytatorska wybranego utworu lirycznego dla dzieci w języku obcym, wzbogacona o środki teatralne.

W gronie jurorów zasiadły: pani Małgorzata Frysz – wieloletnia była wykładowczyni języka angielskiego i kierownik SJO ChAT, pani Renata Senktas – poetka i tłumaczka, wykładowca w Katedrze Anglistki w SWPS oraz panie Ewa Sojka i Renata Rudnicka. Przy ocenie recytacji brano pod uwagę właściwe interpretowanie tekstów, dbałość o poprawną dykcję, a także dobór środków wyrazu i przekaz pozawerbalny.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w kategorii język angielski:

I miejsce – Barbarze Prorok, studentce III roku WEA
II miejsce – Weronice Łuniewskiej, studentce I roku PRiM
III miejsce – Justynie Wójcikowskiej, studentce II roku WEJA
wyróżnienie – Katarzynie Matuszewskiej, studentce II roku WEiPO oraz Annie Chodowiec, studentce I roku WEiPO

Nagrody ufundował JM Rektor, abp. prof. dr hab. Jerzy (Pańkowski).

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatkom!