Z SATYSFAKCJĄ PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ, ŻE JUŻ PO RAZ TRZECI WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH CHRZEŚCIJAŃSKIEJ AKADEMII TEOLOGICZNEJ W WARSZAWIE OTRZYMAŁ CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY „STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ”. W EDYCJI 2019/20 CERTYFIKAT UZYSKAŁ KIERUNEK PEDAGOGIKA, STUDIA II STOPNIA.

WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH OTRZYMAŁ RÓWNIEŻ ZASZCZYTNE WYRÓŻNIENIE „LIDER JAKOŚCI KSZTAŁCENIA”

Menedżerowie ponad 90 kierunków studiów prowadzonych przez uczelnie z całej Polski odebrali certyfikaty akredytacyjne przyznane w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością”, którego organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 10 marca 2020 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą. Uczestniczyli w niej rektorzy, dziekani, dyrektorzy instytutów i kierownicy katedr reprezentujący kilkadziesiąt instytucji akademickich, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Wydział Nauk Społecznych reprezentowali: dziekan WNS – dr hab. prof. ChAT Renata Nowakowska-Siuta oraz prodziekan WNS – dr Rafał Bodarski.

Konkurs “Studia z Przyszłością” służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków / programów studiów na polskich uczelniach. Do Konkursu mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich (o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym), a także studia podyplomowe, szkoły doktorskie i specjalności prowadzone w polskich szkołach wyższych wszystkich typów. Certyfikatem „Studia z Przyszłością” wyróżniane są kierunki / specjalności realizowane według nowoczesnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Uczestników Konkursu ocenia  Jury, złożone z naukowców, przedstawicieli Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i reprezentantów środowisk gospodarczych.

Akredytując kierunki studiów eksperci oceniają między innymi czy program kształcenia jest dostosowany do wyzwań rynku pracy, przewiduje oryginalne treści i efekty uczenia się, a jego realizacja odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych metod dydaktycznych. Certyfikat „Studia z Przyszłością” potwierdza wysoką jakość kształcenia, a przy okazji stanowi cenny atut marketingowy pozwalający wyróżnić się uczelniom na konkurencyjnym rynku edukacyjnym i budować wizerunek certyfikowanego kierunku jako nowoczesnego, innowacyjnego, atrakcyjnego dla kandydatów na studia.