Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach projektu „Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych” realizowanego przy dofinansowaniu środków Komisji Europejskiej uruchomiło w 2014 r. pierwszą w Polsce, ogólnodostępną, dwujęzyczną (polski i angielski) internetową platformę e-learningową, zawierającą szkolenia antykorupcyjne dedykowane pracownikom administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorcom oraz studentom i młodzieży. Szkolenie to przyczyniło się do znacznego podniesienia poziomu społecznej świadomości i percepcji korupcji.

Pod koniec 2017 r. została uruchomiona zmodyfikowana polska wersja platformy e-learningowej. Jej nowa udoskonalona odsłona ma na celu przekazanie wiedzy o zagrożeniach korupcyjnych w sposób bardziej przystępny, atrakcyjny wizualnie i przyjazny użytkownikowi platformy internetowej.

Przedstawione treści zostały podzielone na trzy moduły tematyczne, tj. korupcja w administracji publicznej, korupcja w biznesie oraz przeciwdziałanie korupcji. Każdy moduł został uzupełniony szeregiem praktycznych przykładów, wskazówek i zasad postępowania w przypadku zaistnienia korupcji.

Mając na względzie złożoność zjawiska korupcji rekomendowany jest udział we wszystkich modułach szkoleniowych. Każdy blok tematyczny zakończony jest testem wiedzy, którego pomyślne zaliczenie skutkuje otrzymaniem stosownego certyfikatu. Należy zaznaczyć, że nowa platforma cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników.

Platforma e-learning dostępna jest pod adresem https://szkolenia-antykorupcyjne.edu.pl lub za pośrednictwem stron internetowych www.cba.gov.pl oraz www.antykorupcja.pl.