• ADRESACI: Studia podyplomowe mają charakter kwalifikacyjny i pozwalają uzyskać kompetencje w zakresie integracji sensorycznej ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD). Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
    Studia adresowane są dla osób posiadających wyższe wykształcenie magisterskie na kierunku psychologia lub wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna lub pokrewnych (logopedia, fizjoterapia, pielęgniarstwo) i posiadają przygotowanie pedagogiczne.
    Program zakłada realizację treści w formie zajęć seminaryjnych, wykładów, warsztatów specjalistycznych oraz praktyk specjalistycznych. Zajęcia seminaryjne, wykłady i warsztaty odbywają się w soboty i niedziele.
  • PODSTAWA PRAWNA ORGANIZACJI STUDIÓW: Absolwent posiada uprawnienia do świadczenia usług rozwojowych prowadzących do zdobycia kwalifikacji nadawanych po ukończeniu studiów podyplomowych, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2012 r poz. 572, z późn. zm. )
  • SYLWETKA ABSOLWENTA: Studia przygotowują do pracy terapeutycznej w zakresie integracji sensorycznej ze szczególnym uwzględnieniem pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Słuchacz nabędzie umiejętności w zakresie rozpoznawania zaburzeń w rozwoju dziecka oraz opracowywania i realizowania z dzieckiem specjalistycznych zajęć integracji sensorycznej, z uwzględnieniem działań wspomagających rodzinę dziecka, koordynowania działań specjalistów prowadzących zajęcia z dzieckiem oraz oceniania postępów dziecka. Absolwent może być zatrudniony w placówkach edukacyjnych, opiekuńczych, pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Może również założyć własny gabinet integracji sensorycznej.
  • CEL STUDIÓW: Studia podyplomowe mają charakter kwalifikacyjny i pozwalają na uzyskanie kompetencji w zakresie integracji sensorycznej ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD).
    Celem studiów jest wyposażenie słuchacza w wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu psychologii rozwoju, psychologii klinicznej, neurologii dziecięcej, neurofizjologii, teorii integracji sensorycznej, a także diagnozy i terapii dziecka z różnymi deficytami rozwojowymi.Celem studiów podyplomowych „Integracja sensoryczna z terapią dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” jest wykształcenie absolwenta – terapeuty integracji sensorycznej, który nabędzie umiejętność przeprowadzenia diagnozy i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju w tym z ASD. Zdobędzie szeroką wiedzę na temat wielu mechanizmów regulujących rozwój i  funkcjonowanie dziecka, najnowszych standardów diagnozy procesów integracji sensorycznej   oraz umiejętność  tworzenia i prowadzenia indywidualnych programów terapeutycznych dla dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju i w różnym wieku.
    Ponadto zdobędzie praktyczną wiedzę na temat funkcjonalnej pracy z dzieckiem z zaburzeniami ruchowymi. Słuchacz nauczy się również rozpoznawać wczesne objawy określonych zaburzeń rozwoju u dzieci. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykładowców – praktyków, którzy przekazywaną wiedzę wzbogacą licznymi studiami przypadków, filmami i zdjęciami, co pozwoli na zbudowanie pełniejszej  wiedzy każdego z uczestników studiów. Zajęcia w dużej mierze mają charakter praktyczny, dlatego też wymagana jest obecność na większości zajęć. Praktyczne wskazówki wykładowców pozwolą studentowi na kształtowanie  własnych  umiejętności terapeutycznych.

NASI SPECJALIŚCI (więcej…)

TERMINARZ ZJAZDÓW 2018/2019

PLAN STUDIÓW NA ROK 2018/2019

EFEKTY KSZTAŁCENIA – WIEDZA – UMIEJĘTNOŚCI – KOMPETENCJE SPOŁECZNE

• ORGANIZACJA STUDIÓW: Studia trwają 3 semestry i obejmują 390 godzin, w tym 60 godzin praktyk metodycznych w zakresie SI.
  • WARUNKI UZYSKANIA ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW: Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest pozytywne zaliczenie praktyki metodycznej, uzyskanie pozytywnych ocen z zaliczeń i egzaminów oraz pozytywne zdanie egzaminu końcowego.
  • OPŁATY: Opłata jednorazowa: 6.600  zł.
    Opłata za semestr: 2.200  zł. (w 3 ratach)
Kierownik Studiów Podyplomowych

dr Karina Szafrańska