Dr Rafał Bodarski

Kierownik Studiów Podyplomowych

e-mail: pedagogika@chat.edu.pl

Studia podyplomowe – online „Organizacja i zarządzanie oświatą” adresowane są do osób posiadających tytuł licencjata lub magistra. Ukończenie kształcenia z zakresu Organizacji i Zarządzania Oświatą pozwala, na otrzymanie uprawnień zgodnie z art. 36 Ustawy o Systemie Oświaty i Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 roku w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek. Program kształcenia obejmuje wiedzę dotyczącą polityki oświatowej państwa, zawiera także elementy znajomości systemów oświatowych zjednoczonej Europy. Problematyka zajęć dotycząca podstaw organizacji i zarządzania, prawa oświatowego, socjologii edukacji a także ekonomiki kształcenia pozwala, w bardzo praktyczny sposób zaznajomić się, z funkcjonowaniem szkoły i innych palcówek systemu oświaty. Zdobywana w czasie wykładów, ćwiczeń i warsztatów wiedza dotycząca: planowania pracy placówek, prowadzenia nadzoru pedagogicznego, zasad archiwizowania dokumentów szkolnych, zastosowania systemów informatycznych w zarządzaniu oświatą a także gospodarowania sprzętem i materiałami, umożliwia słuchaczom studiów poznać całe spektrum problematyki funkcjonowania nowoczesnej szkoły w XXI wieku.

Studia realizowane w formule online na platformie MS Teams oraz moodle.chat.edu.pl  (zajęcia w wybrane soboty; kształcenie synchroniczne i asynchroniczne).

• Czas trwania: 2 semestry
  • Liczba godzin: 200 + 15 godzin praktyk asystenckich
  • Punkty ECTS: 60
  • Studia kończą się egzaminem końcowym.
  • Odpłatność za studia podyplomowe: – 3000 zł
  • Terminy wnoszenia opłat:
    • I rata 1500 zł do 30 wrzesień
    • II rata 1500 zł do 15 luty
    • Przy jednorazowej wpłacie cena studiów podyplomowych wynosi 2800 zł.

Cena dla absolwentów ChAT (także dla uczestników i absolwentów innych studiów podyplomowych prowadzonych w ChAT) wynosi 2800 zł (2×1400).

• Zasady kwalifikacji

Do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe uprawnione są osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych. Kandydatów na studia obowiązuje ranking dyplomów ukończonych studiów.

• Dokumenty wymagane do złożenia w formie papierowej w dziekanacie Wydziału Nauk Społecznych ChAT w przypadku zakwalifikowania  się na studia
  • podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z osobistego konta rejestracyjnego w systemie irk.chat.edu.pl i podpisane przez kandydata,
  • oryginał lub uwierzytelniony odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (dyplom ukończenia studiów jednolitych magisterskich, II stopnia lub I stopnia) albo dyplom równorzędny wydany za granicą, celem sporządzenia kopii i poświadczenia jej zgodności z oryginałem lub uwierzytelnionym odpisem,
  • aktualną fotografię kandydata, zgodną z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych.
  • Terminy rekrutacji
  • Rozpoczęcie rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 4 maja 2023 r.
  • Ostatni dzień rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów 13 września 2023 r.
  • Ostatni dzień wnoszenia opłat rekrutacyjnych 14 września 2023 r.
  • Zatwierdzenie przez UKR wyników kwalifikacji na studia 15 września 2023 r.
  • Przyjmowanie dokumentów od kandydatów 18-21 września 2023 r.
  • Ogłoszenie wyników rekrutacji przez WKR 22 września 2023 r.

Informacje i rekrutacja na studia: irk.chat.edu.pl