Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie

24 października 2017 r. w siedzibie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie odbyło się 17. spotkanie z cyklu „Wieczory z Pasją”. Podczas wtorkowego wieczoru zaprezentowane zostały zasady i obszary działalności Fundacji La Strada – organizacji, która od lat walczy z procederem handlu ludźmi i różnego rodzaju przejawami pracy niewolniczej.
Tematykę przedstawiła członkini Zarządu fundacji – Pani Irena Dawid Olczyk. Uczestnicy spotkania wysłuchali bardzo pouczającej prezentacji i obejrzeli przejmujący film z udziałem Anny Cieślak, opowiadający o tragicznej historii kobiety, która doświadczyła przemocy i była zmuszana do niewolniczej pracy. Mieli także okazję poznać osobiste doświadczenia prelegentki.
Temat 17. „Wieczoru” dotyczący przejawów współczesnego niewolnictwa wyraźnie korespondował z zainteresowaniami publiczności. W spotkaniu wzięli udział studenci pedagogiki resocjalizacyjnej oraz pracy socjalnej, a także grupa studentów teologii.
Na spotkanie przybyło prawie 40 osób. Spośród wykładowców byli obecni Pan prof. Marek Piotrowski, Pan prof. Włodzimierz Wołosiuk z małżonką, Panią Julitą Wołosiuk oraz dwie Panie dr dr: Renata Ernst-Milerska i Hanna Tranda wraz ze studentami.
Pozwolę sobie bardzo serdecznie podziękować za fachową obsługę reporterską, w którą czynnie włączyło się dwóch studentów: Joshua Hanson z teologii ewangelickiej, jako kamerzysta i dźwiękowiec, a także Igor Kutovyi – student teologii prawosławnej i jednocześnie pracownik Biblioteki Głównej ChAT, jako fotograf.
Spotkanie nie udałoby się, gdyby nie dobre nagłośnienie i obsługa audiowizualna sali, którą zapewnił Pan Michał Popławski.
Wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu zaangażowali się w pomoc przy organizacji spotkania bardzo serdecznie dziękuję.

wróć do góry