Organizacje Studenckie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (ChAT) oraz Samorząd Studencki Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu zapraszają na I Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową Teologów, która odbędzie się 27 maja 2016 roku (piątek) w siedzibie ChAT przy ul. Miodowej 21c w Warszawie.

Program Konferencji w wersji PDF

O Konferencji

Konferencja ma na celu prezentację wyników badań prowadzonych przez studentów, doktorantów i młodych teologów w obszarze teologii, religioznawstwa oraz nauk społecznych. Organizatorzy, wychodząc naprzeciw szerokim zainteresowaniom studentów, zamiast narzucania tematyki konferencji, wybrali cytat z Pisma Św., który może być dla prelegentów inspiracją: „[Wiemy, że] Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują” (Rz 8,28).

Zasady uczestnictwa

Do udziału w konferencji serdecznie zapraszamy wszystkich studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz doktorantów. Czas wygłaszania referatów nie powinien przekroczyć 15 minut. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów, które zostaną zaprezentowane w czasie konferencji. Zgłoszenia z wypełnionym formularzem należy wysyłać na adres mailowy konferencjateologiczna@gmail.com do dnia 29 lutego 2016 roku. Do 15 marca 2016 roku na stronie internetowej Wydziału Teologicznego ChAT podana zostanie lista przyjętych referatów. Natomiast 1 kwietnia 2016 roku ogłoszony zostanie szczegółowy program wystąpień.

Udział czynny i bierny w konferencji wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty na pokrycie kosztów organizacyjnych w kwocie 50 zł od osoby. Szczegóły płatności będą podane wraz z komunikatem o liście osób, których referaty zostały przyjęte do wygłoszenia. Opłaty powinny zostać uregulowane do 31 marca 2016 roku.

Najlepsze referaty, które spełnią wymagania redakcyjne i recenzenckie, zostaną zamieszczone w numerze „Rocznika Teologicznego” (czasopismo punktowane na liście B MNiSW – 9 punktów). Umożliwione będzie również publikowanie prac w czasopiśmie „Theologica Wratislaviensia” (4 punkty na liście MNiSW).

wróć do góry